23948sdkhjf
Logga in eller skapa för att spara artiklar
Få tillgång till allt innehåll på Dagens Handel
Ingen bindningstid eller kortinformation krävs
Gäller endast personlig prenumeration.
Kontakta oss för en företagslösning.

Ny försäljningsdirektör på Kappahl

Kappahl byter försäljningsdirektör och hämtar den nya befattningshavaren från den egna organisationen.
Camilla Wernlund

har utsetts till ny försäljningsdirektör hos Kappahl och tillträder den 16 februari 2015. Camilla Wernlund arbetar sedan 2011 som konceptchef på Kappahl och har bland annat drivit utvecklingen av modekedjans nya butikskoncept. Hon har tidigare erfarenhet av ledande befattningar från bland annat Granngården och Lindex.

– Jag är mycket glad över att vi nu kan knyta Camilla, hennes stora engagemang och gedigna erfarenhet ännu närmare vårt fortsatta arbete med att stärka relationen till vår kund, säger vd och koncernchef

Johan Åberg.

Nuvarande försäljningsdirektör

Stefan Högkvist

, som rekryterades från Hemtex för drygt två år sedan, går vidare till Stadium och tjänsten som försäljningsdirektör där.

BREAKING
{{ article.headline }}
0.126|