23948sdkhjf
Logga in eller skapa för att spara artiklar
Få tillgång till allt innehåll på Dagens Handel
Ingen bindningstid eller kortinformation krävs
Gäller endast personlig prenumeration.
Kontakta oss för en företagslösning.

Granngården öppnar butik i Svågertorp

I morgon, torsdag, öppnar Granngården sin nya butik i Svågertorp i Malmö. Kunderna finns i Malmö med omnejd och i Köpenhamn.

– Vi är väldigt glada över att kunna presentera denna etablering i ett av Malmös mest intensiva handelsområden. Vi ser en stor potential inom trädgård, husdjur, häst samt konfektion som tillsammans med övriga produktområden kommer berika Svågertorp med grönare odling och gladare djur, säger Olof Fransson, försäljningschef för Granngården.

Butikens läge blir mitt i handelsområdet med bland annat Rusta, Jula och Electrolux Home som närmsta grannar. Butiken på Cypressvägen flyttar till nya lokaler i Svågertorp.

– Vi är stolta över att kunna bidra med en ny fin butik i Svågertorp. Vi önskar både nya och gamla kunder varmt välkomna, säger butikschefen Jimmy Rosenstedt.

BREAKING
{{ article.headline }}
0.063