23948sdkhjf
Logga in eller skapa en prenumeration för att spara artiklar
Få tillgång till allt innehåll på Dagens Handel
Ingen bindningstid eller kortinformation krävs
Gäller endast personlig prenumeration.
Kontakta oss för en företagslösning.
Annons
Annons

Tar plats i Netonnet

Blir ny styrelseledamot.
Annons

Kenneth Nilsson har utsetts till ny styrelseledamot i Netonet. Han var tidigare vd för Resurs Bank; en post han nyligen lämnade.

Kenneth Nilsson har även tagit plats i Resurs och Netonnets gemensamma ägarbolag SIBA Invest.

Utöver Kenneth Nilsson består hemlektronikföretagets styrelse av ordförande Roland Vejdemo, Pernilla Valfridsson, Mengmeng Du och Johan Åberg. Arbetstagarrepresentant är Robert Bäckman.

Annons

Ägarreprsentanter i styrelsen är Fabian Bengtsson och Martin Bengtsson.

- NetOnNet är ett spännande bolag med stor potential. Bolaget har en tydlig position som e-handlare med kompletterande Lagershoppar och enkla smidiga lösningar för kunden ligger mig varmt om hjärtat. Jag har följt NetOnNet under en längre tid och ser nu fram emot att få vara med och utveckla bolaget framåt. Jag ser fram emot att bidra med mina erfarenheter av konsumentmarknad, retail och finansiella tjänster, säger Kennet Nilsson i en kommentar.

Annons
Annons
Annons
Annons
På nytt jobb Se tema
Annons Annons
BREAKING
{{ article.headline }}
0.109|