23948sdkhjf

Blir kundservicechef hos Granngården

Granngården har rekryterat Patrik Weiland till posten som kundservicechef. Han ska ingå i ledningsgruppen och leda avdelningen, som varit under uppbyggnad och utveckling.

– Vi ska tillsammans skapa en lysande kundserviceupplevelse för alla kunder, oavsett om det är via butik, e-handel eller telefon. Jag ser fram emot att få en förståelse för vad Granngården redan gör riktigt bra, och vad vilka möjligheter vi har att skapa ännu bättre upplevelser – både för Granngårdens kunder, och för våra medarbetare, säger Patrik Weiland, Kundservicechef på Granngården.

Patrik Weiland har arbetat i liknande poster inom kundservice och kundbemötande tidigare och har ett förflutet från detalj- och e-handelsbolag som Stadium, Puma, Coolstuff och Cdon och kommer närmast från rollen som CCO hos Addimotion.

Artikeln är en del av vårt tema om På nytt jobb.

Kommentera en artikel
Meddela redaktionen
Företagens egna nyheter
Se alla medlemsnyheter
Mest läst
Senaste nytt
Se senaste nytt
Utvalda artiklar
Utvalda nyheter från förstasidan
Ikea inviger inspirationsstudio i Täby
Elgiganten expanderar i Skellefteå
Stadium ilsknar till – säger upp sina hyreskontrakt
Newhouse lanserar kundklubb
Välkänd möbelhandlare i konkurs
Best of Basic satsar dubbelt på Frölunda Torg
Andra Nordiska Medier
Fri Köpenskap
Habit
Transportnet

Sänd till en kollega

0.082