23948sdkhjf
Logga in eller skapa för att spara artiklar
Få tillgång till allt innehåll på Dagens Handel
Ingen bindningstid eller kortinformation krävs
Gäller endast personlig prenumeration.
Kontakta oss för en företagslösning.

Polarn O. Pyret har stängt – de flyttar in

Vid årsskiftet stängde Polarn O. Pyret verksamheten i shoppinggallerian Smedjan i Luleå. I mars tas lokalen över av skönhetskedjan Kicks. Det rapporterar Norrbottens Affärer.

Efter en tillfällig lokal i shoppinggallerian Smedjan flyttar Kicks till en större permanent. Fram till årsskiftet huserade Polarn O. Pyret på adressen som ligger en trappa upp.

Kicks låg tidigare i gallerian Shopping, men på grund av en vattenskada gick flytten till Smedjan.

– Vår nuvarande plan är att vi satsar vidare i Luleå, det innebär att vi kommer att flytta från gallerian Shopping till en större lokal i Galleria Smedjan. Den butiken kommer att slå upp portarna den 10 mars 2023, här kommer vi även att erbjuda vårt nya servicekoncept med skönhetsbehandlingar; Treat by Kick, säger Maria Kempe, pr- och informationschef hos Kicks, till Norrbottens Affärer.

BREAKING
{{ article.headline }}
0.207